top of page

Skvělé, historické 9. místo na mužském týmovém MS

Po skupinové fázi pro naše reprezentanty přichystalo osmifinále rozhodující duel s týmem Walesu. Do bojů se zapojil kromě Dana i Martin, kterému los přiřadil Joela Makina. Duel však zahájil právě Dan s Owainem Taylorem. I tentokráte bylo utkání streamováno přes Worldsquash TV, stream si posuňte na čas 4 hodiny 8 minut od startu.

Utkání bylo nakonec s hořkou příchutí, nezačalo právě dobře v prvním setu, ale Dan se dokázal rozjet - ovládl druhý set a ve třetím se ujal vedení 9:6. Tady si udělejte obrázek sami, osobně se nebojím označit rozhodování v této fázi za nepřesné a bohužel to vedlo ke ztrátě setu v tiebreaku. Owain pak udržel nervy v posledním setu a Wales získal veledůležitý bod. V dalším zápase musel Martin porazit hráče aktuální světové desítky Joela Makina, což se mu podle očekávání nepodařilo a Viktor pak ke svému zápasu už za rozhodnutého stavu nemusel nastoupit.

Prohra nás posunula do plata o 9-16. místo, zahajovacím soupeřem byla Nigérie. Na pátek nám tak připadl poměrně neznámý, ale jak se nakonec ukázalo, velice nebezpečný soupeř. Na vlastní kůži se o tom přesvědčilo ostravské duo Viki a Solňa, když dokázali své soupeře utavit až v pátých setech. Dan nominovaný pak k třetímu zápasu nemusel nastoupit.

Postup přinesl dalšího silného soupeře, celek Malajsie. Danovo utkání bylo zřejmě nejvyrovnanějším z trojice zápasů, chvílemi měli navrch střídavě oba soupeři. Náš reprezentant ale nakonec změnou rytmu ovládl zbývající dva sety (stream čas 5h 10m), Solňa zvládl poslední duel a tak jízda za vysněným devátým místem pokračuje i nadále.

Poslední krok na této pouti pak bylo utkání proti Hongkongu, týmu nasazenému jako turnajová osmička a disponujícímu dvěma hráči top50. Role startéra se ujal Dan, který makal na hranici fyzických možností, ale po prohraném tiebreaku druhého setu soupeř zlomil jeho odpor. Druhý v pořadí hrál Viki, který zaskočil výše postaveného soupeře a ujal se vedení 2:0. V třetím setu došlo ke kolizi, kterou rozhodčí označil za zaviněnou soupeřem, a tak ačkoliv Viki nemohl kvůli koňarovi pokračovat, set a zápas byl přiznán jemu. Po tomto srovnání na 1:1 pak Solňa zápas dobře rozehrál a až na výpadek v třetím setu pak tým dovedl k historickému úspěchu v podobě zisku devátého místa. Obrovská gratulace! Stream z posledního vystoupení naleznete zde, čas 1hodina 7 minut.

Kompletní report naleznete v článku na asociačním webu. Mistry světa se stal tým Egypta, následovala Anglie a Francie.