top of page

První medaile z MČR - stříbro Vládi Kolegara

V sobotní části mistrovství se začaly rozdávat medaile v kategorii masters, sváděly se bitvy v dohrávkách a hlavní kategorie dospěly do semifinálové fáze. Jak včerejší report napověděl, cinkla Viktorce první medaile - lehce nečekaná, ale opravdu zasloužená. Právoplatným majitelem stříbra se stal Vláďa Kolegar, kterému sice patřil první set, ale Standa Pech na tom nakonec byl lépe s fyzičkou i přesnější rukou.

V mužské hlavní soutěži čekalo Martina Švece velice těžké měření sil s Markem Panáčkem. Donedávna by se jednalo o klubový souboj, nyní po přestupu Máry na Strahov tak měl zápas silnější náboj. Předpovědi se vyplnily a k vidění tak byl velice kvalitní a rychlý squash, kde se Martinovi vždy podařilo srovnat na sety. Rozhodl tak pátý set, který stejně jako čtvrtý zvládl 11:5 nakonec lépe Martin a postoupil do nedělního finále. Komentovaný zápas lze shlédnout zde, perfektní fotečky jako vždy od Ireny @ SquashPage.

Klubový souboj se ale uskutečnil v zápase o místo deváté. V očekávaném duelu prokázal více trpělivosti Roman a tak na Vojtu zbylo místo deváté. Do dohrávek nepustil zraněný kotník Dana Mekbiba, oba zápasy musel skrečnout a doufejme, že se po brzkém uzdravení opět ukáže Dan na kurtech.

V ženských dohrávkách spodní plate ovládla Marika Doubravová, když si poradila s běhavou juniorkou Anetou Sezemskou i racketlonovou šampionkou Zuzkou Severinovou. Kristýna Vykouřilová s bilancí dvou výher a jedné prohry (bohužel v pátém setu s Terezou Širokou) brala místo jedenácté.

Další klubový zápas přinesla dohrávka v M35+ mezi Alešem Tchuřem a Davidem Neugebauerem, opět jak je tradicí pětiseťák, koncovku měl lepší Aleš. V zápasech o konečné umístění si vedl nejlépe Jirka Pinka, který po výhře nad Mirkem Ondruškou obsadil sedmý flek. Aleš ani David pak i přes značnou podporu klubových fanoušků nedokázali získat poslední zápasy a tak obsadili 10. resp. 12. místo.

Zbylé dohrávky se pak promítly do konečného uspořádání M45+. Boris Heneš je začal velice těsnou prohrou se Symonem, ale pak se jako vždy kousl a k další dohrávce nastoupil ihned po utkání. Zde se mu povedlo přehrát Radka Dudeška a stejně jako Jirka se umístil sedmý. V posledním klubovém souboji uplatnil Ondra Bořil větší klid a vyhrál nad Martinem Štěpánem ve třech setech. Poté si střihl poměrně divácky zajímavý duel včetně tiebreaků s Dominikem Šáchou, prohra mu ale přisoudila desáté místo, Martin po skreči skončil za ním.