top of page

Martin s Danem na zahraničních akcích

Před víkendovým play-off smíšené ligy družstev se naši hráči zapojili aktivně do dvou rozdílných akcí. Zatímco Dan Mekbib se zapojil do týmové soutěže National Squash League na americkém kontinentě, Martin Švec se zapojil na britských ostrovech na turnaj kategorie Silver.

V lehce nezvyklém formátu se letos představila na americkém kontinentě nová týmová soutěž NSL. Organizaci se podařilo dát do kupy v premiérové sezoně šest klubů - na soupiskách mají zajímavá jména napříč celým žebříčkem PSA, v čele s Victorem Crouinem a Yousifem Ibrahimem. Dan figuruje na soupisce klubu Chicago Grizzlies a jeho tým již absolvoval druhý zápas, i tentokrát podlehl doma newyorským Rytířům. O pravidlech a detailech se dočtete na webu NSL a jak takovéto utkání probíhá si lze udělat obrázek na tomto streamu ze zmíněného utkání.

Martin se představil na Manchester Open 2024 na zdejší 75ce. Turnaj byl solidně obsazený na to, že následoval těsně po mistrovství světa v Káhiře. Náš borec nafasoval těžkého soupeře, Grega Marche z Francie, který se po operaci očí postupně vrací na Tour a nyní je na žebříčku kolem 30. místa.

První set byl velice rychlý a Martin nenalezl rytmus hry proti favoritovi a ztratil ho za 9 minut. Druhý set byla stejná devíti minutová rychlovka, kdy hráči během větší části setu výměny ihned zakončovali z voleje, často nepřesnými. Martin si vybudoval náskok a nakonec dotáhl set na svou stranu poměrem 11:9. V třetím setu se výměny prodloužily, ale chybovost zakončení setrvala. Shodně i tentokrát si Martin vybudoval pěkný náskok, ale bohužel ho prohospodařil na 9:11 a Greg se ujal vedení 2:1. I čtvrtý set se Martin ujal vedení, tentokráte si náskok pohlídal a šlo se do rozhodujícího setu. Ten bral Francouz a Martin se tak po pěkném výkonu s turnajem loučí. Českou stopu zde podrží ještě na pozici rozhodčího Tom Fořter. Držitelé účtu na SquashTV mohou shlédnout zápas zde.