top of page

Junioři zahájili sezónu áčkem v Ostravě

OSTRAVA SQUASH KLUB ve spolupráci se sportovním centrem FAJNE Ostrava odstartoval letošní sezónu turnajem juniorů kategorie "A". Viktorka opět i přes ztížené meteorologické podmínky vyslala jako vždy výpravy na oba hrací dny.

Na sklonku minulé sezony se mírně posílila dívčí část základny Viktorky, holky se neustále zlepšují a na tento trend navázaly i na startu sezony letošní. V G11 hrály Adéla Branické a Veronika Hrušecká, Adélka brala bronz a Verča vyhrála dohrávkovou skupinku vyřazených. V solidně obsazených G13 se nejvíce dařilo Kláře Novosadové ziskem šestého místa. Klára si pak ještě osahala prostřední kategorii G15, zde šlo o nabírání zkušeností proti starším soupeřkám. Poslední námi obsazenou kategorií byly G19, kde Ella Pelikánová přidala také bronz.

I u chlapců byla nejpočetněji obsazena kategorie B13 a Tobiáši Vintrovi chyběl kousek, aby i on si na krk pověsil bronzovou medaili, nakonec tedy místo čtvrté. Do následující kategorie B15 jsme promluvili výrazně jak počtem startujících, tak i výsledky. Max Pelikán to dotáhl do finále, kde nestačil na Jaška ze Slávie, Thomas Koukola pak přidal pěkné 5. místo. V B17 se k Thomasovi přidal Tonda Kachlíř, kluci nakonec měli silné soupeře a skončili v platu o 5-8. místo. Neúnavný Tonda pak ještě hrál skupinku v B19 a překvapil pěkným druhým místem.

Pořadatelé jsou známi svým širokým mediálním pokrytím, takže pro Vás nachystali galerii s téměř 150 snímky, ochutnávka níže a celé album pak na facebooku akademie.

Kurt 4 byl streamovaný a mimo jiné jde shlédnout:

Neděle

Juniorské áčko Fajne, B13 Vintr - Jašek čas 4h47min (15.9.2024)

Juniorské áčko Fajne, G13 Hrušecká - Valovičová čas 1h32min (15.9.2024)

Juniorské áčko Fajne, G13 Krejčířová - Semanová čas 5min (15.9.2024)

Sobota

Juniorské áčko Fajne, B15 Pelikán - Jašek čas 8h48min (14.9.2024)

Juniorské áčko Fajne, B15 Koukola - Jašek čas 7h54min (14.9.2024)

Juniorské áčko Fajne, B15 Koukola - Zoubek čas 6h26min (14.9.2024)

Juniorské áčko Fajne, B15 Koukola - Bureš čas 2h43min (14.9.2024)

Juniorské áčko Fajne, B19 Kachlíř - Zápeca čas 40min (14.9.2024)

A na závěr (neredigovaný) pohled startujících sesbíraný trenérem Vojtou Rybou:

Tobiáš Vintr - Bylo to super skoro jsem nehrál ale nakonec vyhrál. Bylo to únavné ale jinak super. Za 4.místo jsem rád.

Dominik Vintr - Hrálo se mi dobře, ale nemám rád betonové kurty. Zkazil docela dost podání, takže na tom musím zapracovat.

Alex Jaromij - Turnaj byl super, byl jsem mega rád za ty nový trička, protože jsou mnohem hezčí než ty starý. Hrálo se mi dobře, ale trochu mě štvaly ty kurty, ale nakonec jsem si zvykl.

Max Pelikán - T Matyášem to bylo podle mě super ale s tím Martinem už tak moc ne, asi jsem neměl běhat a vysilovat se mezi těmi zápasy.

Thomas Koukola - V sobotu se mi hrálo dobře ale je škoda, že jsem neporazil Kvěcha. To je asi kvůli tomu, že bylo vše nepřesné jako vysoké dropy tak špatné lajny. V neděli to bylo tak nějak podobné. Možná jsem hrál o trochu lépe, ale jinak to bylo dobré za mě.

Antonín Kachlíř - Většinu zápasů jsem hrál dobře, a to co umím hrát, až na zápas s Matyášem Závackým, kde mě to moc nešlo. Jinak celkově super turnaj, jako skoro vždy.

Adéla Branická – Turnaj byl dobrý, ale na podáních potřebuji ještě zabrat. Jinak se mi ostatní údery docela dařilo a turnaj se mi celkově líbit. Jsem ráda zas svůj první pohár z kategorie A.

Klára Novosádová - Na turnaji se mi líbilo. Hrálo se mi dobře. Myslím, že jsem hrála dobře až na tu raketu, kterou jsem měla dole :D za šesté místo jsem ráda.

Nella Krejčířová - Vyhrála jsem první zápas a další tři jsem prohrála. V Ostravě se mi hrálo dobře a jsem se svým výsledkem spokojena

Ella Pelikánová - V zápase s Jančou Brodovou jsem měla pomalejší start. Po ztrátě prvního setu, jsem ale postupně jsem zlepšovala délku i přesnost úderů. Závěr jsem měla pod kontrolou, a vyhrála 3:1. Zápas s Denisou Otáhalavou byl pro mě mnohem těžší. První dva sety jsem prohrála docela jasně 6:11. Ve třetím setu se mi hrálo mnohem lépe, do poloviny setu jsem dokonce vedla, bohužel mi už je konci docházely síly a Denisa to otočila. Poslední zápas s Anežkou Větrovskou už byl nejlehčí z mých zápasů.